Страхові спори внаслідок ДТП

Автоадвокати бюро Романа Сацика
  • юридична консультація
  • представництво інтересів у суді
  • супровід автоекспертиз
  • понад 30 закритих справ
Отримати консультацію

Адвокатське бюро Романа Сацика

Автоадвокати бюро Романа Сацика з 2020 року працюють із справами по відшкодуванню згідно полісів страхування, більшість з яких пов’язані з відшкодуванням збитків при ДТП. Наші юристи представляли інтереси постраждалих сторін більше ніж в 100 справах по ДТП, з яких понад 30 були одночасно пов’язані зі страховими спорами.

Адвокати бюро Романа Сацика захищають інтереси клієнтів у судах Києва, Борисполя та Київської області, а також через систему «Електронний суд» по всій Україні.

Юрконсультація
Подання у суді
Понад 30 закритих справ
Супровід автоекспертиз

Страхові спори внаслідок настання ДТП можуть бути пов’язані з відмовою страховика у виплаті (безпідставне затягування, невизнання події страховим випадком), спорами між страховими компаніями (стягнення страховиком за договором добровільного страхування відшкодування зі страховика винної особи), стягненням потерпілими різниці між завданим матеріальним збитком та виплаченим страховиком відшкодуванням тощо.



Послуги автоадвокатів бюро Романа Сацика у страхових спорах

Відшкодування збитків постраждалим особам внаслідок ДТП повинна зробити страхова компанія, з якою винуватець ДТП уклав договір обов’язкового страхування відповідальності власника транспортного засобу (ОСЦПВВНТЗ). Але нерідко страхова компанія відмовляється виконувати свої обов’язки з виплати страхової суми.

Автоадвокати адвокатського бюро Романа Сацика

Нададуть юридичну консультацію в області страхового права
Складуть претензію до страхової компанії та винуватця ДТП
Посприяють в проведенні експертизи
Складуть позов до суду
Представлять інтереси клієнта в суді та інших державних органів

Напрямок страхових спорів та відшкодувань при ДТП веде адвокат Онишко Вікторія Михайлівна, яка має ґрунтовний досвід у цій сфері та загальний юридичний стаж 16 років.

В яких випадках допоможуть наші адвокати

  • Страхова компанія відмовляється виплачувати страхову суму чи занижує суму виплати
  • Страхова компанія затягує терміни виплати
  • Страхова компанія відмовляється визнавати страховий випадок
  • До клієнта як винуватця ДТП є вимоги про компенсацію виплаченого страхового відшкодування (регрес, суброгація)
  • Страхового відшкодування не вистачило для ремонту авто, сума збитку перевищує ліміт за полісом

Етапи співпраці при зверненні до адвокатів бюро Романа Сацика по страхових спорах

  • Первинна консультація
  • Робота з матеріалами справи
  • Підготовка звернення до суду
  • Збір доказів
  • Подача позовної заяви
  • Проведення експертизи
  • Захист інтересів клієнта

Кінцевий етап — отримання позитивного рішення. Наш фахівець буде вести справу від початку до самого кінця.



Перші дії після ДТП для отримання страхової виплати

Перше, що необхідно зробити для отримання виплати страхового відшкодування — це звернутись до страхової компанії винуватця телефоном та написати заяву про настання ДТП, долучивши всі наявні документи, що підтверджують факт настання пригоди та фотофіксацію з місця ДТП.

Увага! Страхова не може вимагати від потерпілого протокол про адмінправопорушення та постанову суду про притягнення винуватця до адміністративної відповідальності.

Для прискорення прийняття рішення про виплату, учасник ДТП може самостійно отримати в суді постанову та надати її копію страховій компанії. Після огляду пошкоджень транспортного засобу експертом страхової компанії можна писати заяву на виплату.

Увага! З моменту ДТП звернутися до страхової з заявою про виплату можна лише протягом 1 року.

Відшкодування шкоди здоров’ю при ДТП страховою компанією

Полісом ОСВВНТЗ передбачено покриття не тільки шкоди, завданої майну потерпілого, а і відшкодування шкоди здоров’ю.

В даному випадку обов’язково при поданні заяви про ДТП проставляється галочка в строці «шкода здоров’ю» із зазначенням тілесних ушкоджень, отриманих при ДТП. Також в подальшому знадобляться:

виписки з медичної документації

довідка лікаря

чеки про купівлю медикаментів

чеки або виписки з рахунків з підтвердження оплати за проведене лікування

Своєчасне звернення до юристів адвокатського бюро Романа Сацика допоможе підготувати максимально повний пакет документів та випрацювати правильну лінію поведінки як в суді, так і при намаганні іншої сторони вирішити питання поза судово залою.

Стягнення відшкодування з винуватця ДТП

Часто трапляються ситуації, коли потерпілий не може стягнути кошти з страхової компанії, бо вона уже фактично ліквідована. В цьому випадку залишається звертатися до безпосереднього винуватця ДТП.

Винуватець зі свого боку не хоче платити, так як він застрахував свою відповідальність та не розуміє, чому повинен платити він, а не страховик. На фоні такого конфлікту сторони змушені вирішувати свої суперечки в судовому порядку.

Суду потрібно прийняти рішення, чи може потерпілий стягнути з винуватця шкоду в обхід страхової компанії, чи спочатку повинен отримати відшкодування з страховика, а потім вже розбиратися з потерпілим щодо залишкової суми боргу.

Практика Верховного Суду України з цього питання протягом останніх років доволі кардинально змінювалась. Тому в цьому випадку краще одразу звертатися до адвоката, який проконсультує щодо подальших дій та їх правильної послідовності.



Судова практика автоадвокатів бюро Романа Сацика

10.04.2024, м. Київ Справа №753/20208/23
25.03.2024, м. Київ Справа №359/8082/21
02.01.2024, м. Бориспіль Справа №359/2087/23
12.10.2023, м. Переяслав Справа №373/1640/23
07.09.2023, м. Бориспіль Справа №359/1008/22
09.02.2023, м. Бориспіль Справа №359/1972/22
17.02.2021, м. Київ Справа №910/13254/20

Дізнатися точну вартість послуг

Вам потрібна допомога у спорах зі страховими компаніями?

Вартість послуг

Послуга Вартість
Консультація клієнта 500 грн (1 година)
Вивчення матеріалів справи, з’ясування обставин справи, підготовка правової позиції та тактики захисту клієнта 1000 грн (1 година)
Підготовка та складання документів 1000 грн (1 година)
Представництво інтересів клієнта (у судах першої інстанції, органах/установах) 2000 грн (1 година)
Представництво інтересів клієнта (у судах апеляційної та касаційної інстанції) 4000 грн (1 година)



Часті питання

Як довго триває розгляд справи в суді по страховим випадкам?

Час розгляду справи може значно відрізнятися в залежності від складності справи, навантаження на суд, доступності доказів та інших факторів. Деякі справи можуть вирішуватися за кілька місяців, в той час як інші можуть тривати кілька років.

Чи можливий врегулювання страховий спір поза судом?

Так, у деяких випадках сторони можуть вирішити спір шляхом переговорів або альтернативних методів врегулювання спорів.

Скільки коштує судовий процес в спорі зі страховою?

Вартість участі в судовому процесі може включати судові збори, витрати на представництво адвоката, експертні дослідження та інші витрати. Витрати будуть залежати від складності справи та інших факторів.

Чи обов’язково потрібен адвокат при спорі зі страховою?

Зазвичай, так. Професійна юридична допомога може бути корисною, особливо у складних справах або там, де у клієнта немає достатньої кваліфікації у сфері права.

Чи можна провести судовий процес без моєї участі?

Так, можна надіслати копії документів електронними засобами зв’язку, зробити безготівкову оплату, договір з адвокатом підписати електронним цифровим підписом. Однак, бажано, щоб звіт експерта був замовлений вами. Все інше зробимо ми.

Чи можна оформити позов до страхової самостійно?

Так, але можуть виникнути певні складнощі. При самостійному складанні позову слід дотримуватись вимог Цивільно-процесуального кодексу, а саме ст. 175, 177 ЦПК України. Документи, додані до позову, мають бути належним чином засвідчені (має стояти ваше ПІБ, підпис, дата та напис «згідно з оригіналом»). При недотриманні вимог ЦПК суд може залишити позов без руху до усунення недоліків, а якщо їх не усунути вчасно, вам повернуть позов без розгляду.

Що робити, якщо не вистачає страхового відшкодування на ремонт авто?

Звертатися до винуватця ДТП усно, або з письмовою претензією, а якщо результату немає, то і з позовом до суду про відшкодування шкоди. Цей шлях є найефективнішим, коли сума збитку вища за страховий ліміт і страховою компанією виплачено максимальну суму, передбачену договором.

Страхова надіслала регресну вимогу. Чи повинен я щось платити?

Кожен випадок індивідуальний і потребує аналізу. Тільки після вивчення висунутих вимог, ситуації та матеріалів справи можна дати оцінку законності вимог страхової про відшкодування виплаченої потерпілому суми страхового відшкодування.